Neler yeni

(YARDIM)Traktor BPM ayarlarını yanlış yapıyor :(

İsmail Erdem

Well-known member
DJ Producer
Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi traktor şarkıların bpm lerini yanlış ayarlıyor ne yapmam lazım :( Şarkıların BPM ayarlarını düzgün gösteren bi program varsa yazabilirmisiniz?

Halil Akbaş

Well-known member
DJ Producer
Dostum,dinleyerek parçanın kaç bpm olduğunu anlayamıyormusun ? Bende çalıyorum hem traktor hem cd,flash bir çok cihaz bpm göstermiyor geç geliyor eksik gösteriyor dinleyerek anlıyorum parçanın kaç bpm olduğunu.

Traktör programında genellikle 128 bpm şarkıları 110 105 103 gibi gösteriyor bunun sebebi ise şarkı 128 le başlayıp ortalarda 110 105 bpm düşmesi ondan dolayı o bpmi gösteriyor ;)

İsmail Erdem

Well-known member
DJ Producer
Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkürü borç bilirim.Bu işte daha yeni olduğum için bazı sorunları mecbur burda konu açarak sizler gibi profesyonel insanlara sormak zorun kalıyorum.Hani bi arkadaşın numarası felan olsa direk arıcamda

fkaptan

Active member
Member
Ayarlarını Kurcala biraz istersen otomatik bpm ayarları var onları kurcala sonra dene bakalım...

Dj.M

Well-known member
Member
Moombahton tarzı parçalarda bazen 2 kat fazlası veya 2 kat eksik gösterebiliyor.Bu neden oluyor anlamış değilim.onu da 2 kat fazla, 2 kat eksik göster butonundan düzeltebiliyosun.Ya da bazen arkadaşın dediği gibi parça sabit bir bpm de değilse bu sıkıntı yaşanabiliyor.Onun dışında yanlışlık olmuyor