Neler yeni

Duyuru Clubberism.com Forum Kuralları ve Yasal Uyarı

кα∂íя öcαℓ √

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
6 Tem 2015
Mesajlar
82
Beğeniler
647
Web sitesi
www.clubberism.com
#1
~ Clubberism Forum Kuralları ~

Sevgili arkadaşlar, buranın bir forum sitesinden önce aile olduğunu ve her yönüyle kaliteye öncelik verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Kullanıcılarımızından özellikle paylaşım yapmadan önce parça ID'lerin de site reklamlarını temizleyip paylaşmalarını, mümkünse dosyaya
" www.clubberism.com" tagını eklemelerini rica ediyoruz. Böylece sitemizin reklamını yapmış oluyor ve kitlemizi daha çok genişletiyoruz...

1) Boş ve gereksiz, kalitesiz, özensiz vs. paylaşımlar yapmak yasaktır. Yapan olursa yöneticiler tarafından silinecektir.

2) Paylaşım yapmadan önce mutlaka sitemizdeki search kısmını kullanalım ve arama yapalım.
Arama nasıl yapılır?


- Parçanın ID sini olduğu gibi yazmayınız, ID içinden en belirgin 2-3 kelime seçiniz (türkçe - ingilizce karakter bazen farkedebiliyor, o kombineye de dikkat ederek) kelimeleri yanyana yazınız ve ona göre aramanızı yapınız...

3) Sitede mevcut olan bir paylaşımı tekrar paylaşmanız durumunda, konunuz silinecektir.

4) Paylaşımlarınızda mutlaka Youtube Video, Soundcloud player veya beatport player ekleyebilirsiniz. Paylaşımın hiç bir yerde yoksa Teaser halinde sitemizin Medya Player bölümünü kullanarak kendi demonuzu oluşturabilirsiniz... Aksi takdirde paylaşımlar silinecektir!
Bu kuralla birlikte; hem üyemiz parçayı indirmeden önceden dinleme imkanı sağlayacak, hem de paylaşım yapan üye için daha sağlıklı yorumlar gelecektir.


5) Download Linkinizi Sadece yandex.disk, drive.google, mediafire. mega.nz gibi kaliteli ve ileride sorun yaşatmayacak sunuculardan veriniz...

6) Paylaşım başlıklarını lütfen düzenli ve muntazam yazınız;

- ID ler arası alt tire veya birbirine yapışık id ler kullanmayınız ve ID başlıklarında görüntü kirliliği yaratacak kelimeler kullanmayınız...

7) Siteye yükleyeceğiniz avatarlarınıza, imzalarınıza, profil resimlerinize ve paylaşımlarınızaki konu içi resim ve videolara lütfen dikkat ediniz. Uygunsuz çıplak kadın resimleri, siyasi sloganlar içeren vs. resimleri, videoları avatarlarınıza, imzalarınıza ve konu içi paylaşımlarınıza eklemek kesinlikle yasaktır! Kurallara uymayan üyeler siteden süresiz olarak uzaklaştırılacaklardır!

8) Chatbox da soru sorarken veya bir arkadaşınızla sohbet ederken hoşgörü ve saygı çerçevesi içinde bunu yapınız.Küfürlü konuşmak kesinlikle yasaktır!

Gizli linkleri görmek için her konuda mevcut olan "BEĞEN" butounu da kullanabilirsiniz.

~ ÜYELER İÇİN YASAL UYARI ~
Forum alanlarını kullanırken; 3.Sahısların kişilik ve gizlilik haklarını ihlal edici iletiler yazmak, hak sahibinden izin almadan orjinal MP3, film, dizi, video, yazılım vb. eserleri dogrudan paylaşmak, ayrıca ilgili lisans sahibi olmayan sitelere erişim için link paylaşmak hukuka ve yasalara aykırıdır. T.C. yasalarına ve hukuka aykırı olan bu tür paylaşımlar site icerisinde tespit edildiği veya hak sahibi tarafından şikayete konu olduğu takdirde, kullanıcı siteden uzaklaştırılacağı gibi, sistem tarafından tutulan kayıtlar, talepleri halinde yasal mercilere verilebilecektir.


~ HAK SAHIPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA ~
Sitemiz; hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan 'Yer Sağlayıcı' olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple sitemiz, 'Uyar ve Kaldır' prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; clubberismkadir@gmail.com adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.

Keyif Dolu Forumlar Dileriz...
 
Son düzenleme: